Basketball
|
Indiana Pacers
— New York Knicks
20:30
|
Series Score 3:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Minnesota Timberwolves
— Denver Nuggets
20 May 01:00
|
Series Score 3:3
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Panathinaikos
— Fenerbahce
24 May 17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Real Madrid
— Olympiacos
24 May 20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Seattle Storm
— Washington Mystics
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Connecticut Sun
— Indiana Fever
21 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Manresa
— Unicaja
21 May 19:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Murcia
— Valencia
22 May 19:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Alba Berlin
— Bonn
16:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Chemnitz
— Rasta
18:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bayern Munchen
— Ludwigsburg
20 May 16:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ratiopharm Ulm
— Wurzburg
20 May 18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Trento
— Olimpia Milano
17:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Umana Venezia
— Reggio Emilia
20 May 19:45
|
Series Score 2:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Virtus Bologna
— Derthona
21 May 19:45
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pinar Karsiyaka
— Galatasaray
18:30
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Saint-Quentin
— Asvel Villeurbanne
18:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Kolossos
— Peristeri
15:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Aris
— Promitheas Patras
20 May 18:15
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Partizan
— Crvena Zvezda
19:30
|
Series Score 0:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Oostende
— Liege
19:30
|
Series Score 2:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Den Bosch
— Groningen
15:00
|
Series Score 1:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
CS Gue De Constantine
— USM Alger
20 May 16:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Boufarik
— Staoueli
20 May 18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Instituto de Cordoba
— Platense
20 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Union
— Obera Tenis
20 May 01:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Regatas
— Obras Sanitarias
20 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Quimsa
— Gimnasia y Esgrima
20 May 02:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste
— Zarate Basket Independiente
21 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
San Martin Corrientes
— Boca Juniors
22 May 01:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Villa Mitre de Bahia Blanca
— Lanus
20 May 01:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Belgrano de Tucuman
— Union Juventud Bandera
21 May 01:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Faustino Sarmiento Formosa
— Jujuy
21 May 01:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Talleres de Tafi Viejo
— Colon de Corrientes
21 May 01:30
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Instituto de Cordoba U-22
— Platense U-22
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Quimsa U-22
— Gimnasia y Esgrima Comodoro Rivadavia U-22
22:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Ferro Carril Oeste U-22
— Zarate U-22
20 May 21:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Oberwart Gunners
— UBSC Graz
20 May 17:00
|
Series Score 1:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Al Ahli Manama
— Manama Club
20 May 18:00
|
Series Score 1:2
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pichincha Potosi
— La Paz
21 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Tarija
— Kinwa La Paz
21 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Minas
— Franca
20 May 23:00
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Bauru
— Flamengo
21 May 23:30
|
Series Score 0:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Vitoria BA
— Santos-AP
15:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Liga Sorocabana
— Cruzeiro
20:00
|
Series Score 0:0
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cerrado U-19
— Brasilia U-19
18:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
ADIEE / Avai / FME U-19
— Nosso Instituto Vitaliza U-19
20:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pato U-19
— AJAB U-19
22:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Mogi das Cruzes U-19
— Dragons / Catanduva U-19
20 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Araraquara U-20
— Sorocaba U-20
19:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Pinheiros U-20
— Praia U-20
21 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Diadema
— Tatui
15:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Catanduva
— Ituano
21 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Sao Jose U-20
— Franca U-20
21:00
|
|||||||||||||||||||||||
|
|
Sportiva Italiana
— Deportes Castro
20 May 00:00
|
Series Score 2:1
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Aleman de Concepcion
— Quilpue
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Luis Matte Larrain
— Arturo Prat
23:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Municipal Chillan
— Arabe Valparaiso
20 May 00:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Brisas
— Boston College
20 May 01:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Puente Alto
— Sergio Ceppi
17:00
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Motilones del Norte
— Caribbean Storm Islands
21:30
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Cimarrones Del Choco
— Toros Del Valle
23:35
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Titanes de Barranquilla
— Corsarios de Cartagena
20 May 01:40
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|